Hong Kong’da Bitcoin Reklamı: “Yalnızca 21 Milyon Adet Olacak”

By Eylül 11, 2020Bitcoin, Haberler

hong-kong-da-bitcoin-reklamiGönüllü bir Bitcoin topluluğu, Hong Kong sokaklarında Bitcoin reklamı yaptı. Topluluk, bu kampanya ile vatandaşları Bitcoin hakkında eğitmeyi amaçlıyor.

Hong Kong Bitcoin Derneği (The Bitcoin Association of Hong Kong – BHAK), Bitcoin kullanımını artırmak ve vatandaşları Bitcoin’in riskleri ve avantajları hakkında bilgilendirmek amacıyla şehrin belirli bölgelerine Bitcoin reklamları yerleştirdi.

Reklam kampanyası “2020’de 2009’da olduğundan daha fazla ABD doları basıldı. Bitcoin ise yalnızca 21 milyon adet olacak” ifadesi ile ABD’nin para basma politikası ve yaygınlaşan enflasyon korkusuna dikkat çekiyor.

hong-kong-da-bitcoin-reklami-2Bitcoin Reklamı Her Gün 20.000’den Fazla Kişiye Ulaşıyor

Bitcoin reklamı, her gün 20.000’den fazla yolcu taşıyan üç adet çift katlı tramvaya ve banka genel merkezlerinin yakınlarına yerleştirildi.

Topluluk, hareketin gücüne rağmen reklamların tanıtım amacı gütmediğini ve eğitici karakterde olduğunun altını çiziyor. BAHK, reklamların Bitcoin’in hızla dijitalleşen küresel ekonomiye nasıl uyum sağladığını ve büyük teknolojik gelişmelerin riskleri ve avantajları hakkında tartışma imkanı sağlamasını umuyor. Reklamlar, 8 Ekim’e kadar sergilenmeye devam edecek.

Kaynak: Decrypt

Leave a Reply