Haftalık Bitcoin Analizi: BTC’de Halving Öncesi Son Durum

By Mayıs 8, 2020Bitcoin, Piyasa Analiz

haftalık bitcoin analizi

Bitcoin, halving haftasına girerken geçmiş 2 halving döneminden farklı bir grafik çiziyor. Halving öncesi bir miktar geri çekilme bekleyen piyasa oyuncuları, Bitcoin’e olan talep artışıyla biraz sürprize uğradı. Bitcoin mevcut görünümüyle pozitif ivmesini devam ettirirken büyük ihtimalle 8.890 doların üzerinde haftalık kapanış gerçekleştirerek üst üste 8. haftasını da artıda kapatmış olacak. Haftalık Bitcoin analizi içeriğimizde BTC halving haftasında kritik fiyat seviyelerini yeniden gözden geçirdik.

Bitcoin Bu Hafta Direnç Seviyelerini Hızlı Geçti

BTC/USD paritesi, 7 Mayıs günü boğaların ağırlığını göstermesiyle 9.500 dolar direncini hızlı geçerek 10.000 dolara doğru atak yaptı. Böylece Şubat ayında görülen 9.500-10.500 dolar bandına geri döndü. Bitcoin, 29 Nisan’da bir önceki direnç seviyesi 8.600 doları da benzer bir ivmeyle kırıp bu fiyatın üzerinde kalmayı başarmıştı. Mayıs ayının ilk haftasında 9.000 dolar bandını kazanmak için mücadele eden boğalar, haftanın son iş gününe girilirken kripto parayı bir sonraki alan olan 9.500-10.500 dolar aralığına taşımayı başardı.

bitcoin haftalık analizi

Bitcoin için 10.500 Dolar Seviyesi Neden Önemli?

Geçen haftaki haftalık Bitcoin analizi içeriğimizde de paylaştığımız gibi yaklaşık 10.500 dolar seviyesine denk gelen uzun vadeli düşüş trendinin, Bitcoin’in önümüzdeki dönemi için belirleyici bir rolü bulunuyor.

Bitcoin için Mayıs’ın 2. haftasında 9.500 dolar destek olarak çalışmaya devam edebilir. Bu seviyenin üzerinde gün kapanışları ise 5 haneli fiyata doğru katalizör olabilir. Mevcut bölgede olası 9.500 dolara doğru geri çekilmeler, aynı zamanda piyasa tarafından alım fırsatı olarak değerlendirilebilir.

Olası bir düzeltme durumunda 9.500 doların altında günlük kapanış görülmesi durumunda geçen haftanın destek seviyesi 8.600 dolar gündeme gelecektir. 8.600 doların altındaki bölgenin son fiyat hareketlerine göre destek direnç noktası açısından zayıf olması, 7.500 dolar bandına doğru bir düşüş riski taşıyor.

Özetleyecek olursak genel görünümün pozitif olduğu Bitcoin’de piyasanın ilk olarak 10.000 dolar bandını test etme olasılığı, düzeltme yapmasından daha yüksek duruyor. Kripto para yatırımcıları, duruma göre halving günü (muhtemel tarih 12 Mayıs) fiyat hareketlerine odaklanacak. Bu, 9.500-10.500 dolar alanında volatilitenin artma ihtimalini yükseltiyor.


Bitcoin al/sat işlemlerini Sistemkoin kripto para borsası üzerinden kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca mobil uygulamamızı kullanarak hızlı şekilde Bitcoin işlemi yapabilir, Türkiye’nin en büyük altcoin pazarında ticarete başlayabilirsiniz.


Sistemkoin Mobile App is Now Live | Sistemkoin Mobil Uygulaması Yayında

Leave a Reply