dobuy token nedir
dobuy token (DBY), dobuy altyapısının ve ekosisteminin dijital varlığıdır. İlk aşamada dobuy coin, Token aşaması olarak adlandırılan süreçte bir Ethereum akıllı sözleşmesi olan ERC20 Token ile başlatıldı. Bu, dobuyLedger geliştirilirken kullanıcı tabanıyla ilişkiler kurulmasına olanak tanıdı. Blockchain, dobuy’ı dobuyCoin ‘in kendi blok zinciri olan dobuyLedger’de yerli bir para haline geleceği ikinci aşama olan para fazına yönlendirdi. DobuyLedger blok zincir ağı, dobuyCoin’in başarılı bir para birimi olarak hareket etmesi için önemli olan düşük ücretler ve ölçeklenebilir miktarda anlık işlemler sağlar.

dobuy, çeşitli yenilikçi merkezi olmayan fintek uygulamalarının bir araya getiren dijital bir platform olarak ortaya çıktı. Ekonominin çeşitli sektörlerinde kullanılmak üzere özelleştirilmiş ve sadeleştirilmiş dijital çözümler sunmak dobuy’ın en önemli hedefi.

Dobuy dijital satın almayı herkes için mümkün kılmayı amaçlıyor

dobuy, kayıtlı ofisleri, üretim birimleri, ticaret birimleri ve Orta Doğu, Avrupa, Hindistan, Hong Kong, Çin, Güney Kore, Singapur, Japonya, İngiltere, ABD, Mauritius, Madagaskar ve Afrika’nın diğer bölgeleri de dâhil dünyanın farklı bölgelerindeki ortakları ile uluslararası alanda tanınan bir iş grubu MARIA GROUP INTERNATIONAL‘ın (MGI) bir markasıdır.

MGI, dobuy’u blok zincir teknolojisini ve hem uluslar içinde ve uluslar arasındaki finansal işlemleri kolaylaştırmak için temel kişiler arası işlem felsefesini kullanıyor. Yenilikçi odaklı geliştirilen ve gerçek zamanlı kullanılabilir bir Dijital Platform, önde gelen küresel Finansal, Hukuk, BT, Fintech ve Blockchain organizasyonlarıyla ilişkilendirilmiş durumda. AI (yapay zekâ) destekli yazılım ve bankacılık çözümleriyle dobuy, geleneksel ödeme sistemlerinin şu anda çözemediği sorunları çözmeye odaklanıyor.

İş Modeli: MARIA GROUP INTERNATIONAL

Dobuy ekosistemini kullanarak iş alanını dijital platforma taşıyan MGI, iş ve ilgi alanlarını oldukça çeşitlendirerek operasyon riskini yaymış bir kuruluş. İş operasyonları arasında öz sermaye fonları, devlet garantisine dayalı altyapı yatırım fonları, gayrimenkuller, inşaatlar, elektronik ve elektrik ürünleri imalatı, uluslararası emtia ticareti, altın ve elmas madenciliği ve ticareti, tarım ve araziler, gıda malzemeleri ticareti, sosyal yardım kuruluşları bulunuyor.

dobuy Ekosistemi

dobuy ekosisteminin ana unsurları şunlar:

  • dobuy Topluluğu – dobuy kullanan Kullanıcılar, Finansal Kurumlar ve İşletmeler (KOBİ’ler)
  • Maria Group International – Dobuy altyapısı için sağlam bir destek sağlayan şirket
  • MGI Girişimi – dobuyLedger’in arkasındaki uluslararası kâr amacı gütmeyen girişim

dobuy Kurumu

Uzun yıllardır dünya finans piyasalarının merkezinde bulunan saygın firmalarla ortaklıklar kuran şirket, güvenilir profesyoneller ve karar vericilerden oluşan küresel bir ağa sahip. Şirketin sahip olduğu bu network ağı, kendisine ciddi bir Pazar tecrübesi sağlamış durumda.

Dobuy Kuruluşu, ilk token teklifi ve projenin token aşamasına getirilmesi ile geçişi için gerekli yazılımı sağlayan kurum. Dobuy Girişimi, protokol yazılımının geliştirilmesi ve dağıtımının ilerletilmesinden sorumlu ve dobuyLedger ve dobuyAPI ile ilgili belgeleri muhafaza ediyor.

Ekosistemi Kullanacak İşletmeler

Piyasa katılımcıları veya dobuyLedger müşterileri, dobuyAPI kullanarak platforma entegre olabilir. Pazar katılımcıları, ortak finansal kuruluşlar tarafından markalanan platforma özel API’lerde kendi geliştirdiği kullanım örneklerini kullanabilir.

İşyeri Sahipleri

İşyeri sahipleri, örneğin, bir restoran sahibi veya bir hediyelik eşya dükkânı gibi, ücretsiz dobuyPay mobil cüzdan uygulamasını Satış Noktası (POS) cihazı olarak kullanabilir. Böylece turistlere ve ülke vatandaşlarına dobuy token (DBY) ve diğer dijital paraları kullanan bir ödeme yöntemi sunabilir.

Bireysel Kullanıcılar

dobuy token

Örneğin, yerel bir müşteri, turist veya herhangi bir müşteri, dünya çapında en çok kullanılan dijital para birimlerinden birini destekleyen herhangi bir mobil cüzdan uygulamasını kullanarak mal ve hizmetler için ödeme yapabilir. Müşteri satıcıya bu dijital para birimlerini (örneğin Bitcoin) kullanarak ödeme yapabilir. Satıcı, işlem için ödeme bilgilerini sunmak için dobuyPay cüzdanını kullanır. Dobuy altyapısı, otomatik olarak (Bitcoin cinsinden) ödemeyi anında gerçekleştirir. Böylece müşteri, kendi dijital para cinsinde ödeme yapabilirken dükkân sahibi dobuy almış olur.

Gelecekteki projeler, iş pazarları, havaleler, turizm, sadakat planları, forex, ticaret finansmanı veya ulaşım gibi farklı hedef müşteri grupları için belirli platformlara odaklanabilir.

dobuy Token (DBY) Kullanım Örnekleri

Emlak Sektörü

Emlak, 220 trilyon dolar değeriyle dünyadaki en büyük varlık sınıfı olarak kabul ediliyor. 6 trilyon dolar pazarı olduğu düşünülen altın ile kıyaslandığında muazzam bir büyüklüğe sahip.

Gayrimenkul sadece temel bir segment değil, aynı zamanda herhangi bir ekonominin ilerlemesinde önemli bir faktör. Dobuy, yalnızca yatırımların getirisine odaklanmak yerine, bu sektörde yoğun bir şekilde kullanılmak üzere tasarlandı. Dobuy’ın ekonomik olarak canlı olan bu sektöre dâhil edilmesi ile de verimli ve kolay işlemler gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Fon Transfer Sektörü

Gelişmekte olan ülkelerin ekonomisine en büyük katkılarından biri, göçmen ve gurbetçilerin küçük ve orta büyüklükte aktardığı paralardır. Dünya Bankası’nın en son Göç ve Kalkınma Bilgisine göre, düşük ve orta gelirli ülkelere yapılan havaleler, 2018’de rekor seviyeye ulaştı.

Ancak, bu uluslararası havale işlemlerini yürüten mevcut sistem son derece verimsiz ve maliyetli. Uluslararası havale endüstrisine yardımcı olmak için bazı blockchain tabanlı çözümler var, ancak bunların çoğu Bitcoin ödemeli olarak kullanıyor. Bitcoin bu uygulama için uygundu, ancak fiyattaki dalgalanmalar, artan işlem ücreti ve ayrıca doğrulama için gereken önemli süre göz önüne alındığında, her geçen gün gelişen teknoloji karşısında daha verimsiz hale geliyor.

Dobuy tokeni, düşük işlem ücretleri ve daha hızlı işlem süresi ile daha çözülebilir ve istikrarlı bir dijital para olarak fon transfer sektörünü de hedefine almış durumda.

Turizm Sektörü

Turizm endüstrisi de gelişmekte olan ülkelerin önemli dış ticaret kaynaklarından biridir. Ancak zayıf finansal sistemler, Turizmin görkemli cazibe merkezleri ve büyük potansiyeli için büyük bir sorun teşkil ediyor. Otellerin ve konaklama yerlerinin çoğu booking.com ve Airbnb gibi uluslararası web sitelerinde değil, yalnızca yerel para birimleri kabul eden yerel web sitelerinde listelenmekte. Yabancı Bankalar ve Kredi Kartları bu ülkelerin bazılarında kullanılamıyor.

Tüm koşullar yerine getirilse bile, yerel bankacılık sisteminin verimsizlikleri kullanıcının döviz kuru üzerinde değer kaybetmesine neden oluyor. Dobuy token (DBY) tüm bu düzenlemeleri kolaylaştırmak için kullanılabilir. Dobuy’un bu sektörde başarılı olabilmesini sağlayacak en önemli faktörlerden biri yerel değişimin gerçekleşeceği platformlardır.

dobuy token

dobuy yazılım sistemi

Yerel servis sağlayıcılar, günlük operasyonlarını finanse etmek için mevcut dijital para birimlerini veya yabancı Fiat’ı kullanamazlar. Örneğin, Tacikistan’daki bir otel sahibinin müşterileri tarafından Bitcoin kabul etmesi daha az olasıdır, çünkü kendi personeli ve tedarikçileri Bitcoin’i kabul etmez. Bunun nedeni, ülkedeki altyapının zayıf olması veya tokenin uygulanmasına ilişkin güven eksikliğinden kaynaklanıyor olabilir.

Dobuy ile otel sahibi herhangi bir dijital parayı zahmetsizce ödeme olarak kabul edebilir. Ayrıca, işyeri sahibi yerel borsaya veya bölgedeki dobuy muhabirlerinden birini kullanarak çok düşük maliyetle yerel para birimine geçebilir. Bu, dobuy tokenine somut bir değer veren bir durumdur.

Sınır Ötesi b2b Ödemeleri

Özellikle gelişmekte olan ülkelerdeki birçok küçük işletme, birçok alandaki rekabet avantajlarına rağmen, küresel pazara sınırlı erişime sahiptir. Blockchain teknolojisi, pazar paylarını kazanmalarına yardımcı olabilir.

Dobuy tokeni, KOBİ’lerin uluslararası pazarlara katılımını teşvik eder. Dobuy’u kullanarak KOBİ’ler ürünlerini dünyanın dört bir yanındaki insanlara satabilir ve diğer ülkelerden hammadde veya makine satın alabilir. Ayrıca Dobuy tokenlerini yerel borsa veya Dobuy muhabiri aracılığıyla kolayca yerel Fiat para birimiyle değiştirebilirler.

Mikro Ödemeler

Küçük çaplı ödemeler, işletme faaliyetlerinin devamı ve para akışını sağlamak için gereklidir. Ancak, işlem maliyetleri ödenen tutarlara uygun olmalıdır. Bitcoin gibi mevcut dijital para birimleri bile, blok alanının fiyatı arttıkça bir işlemle ilişkili maliyetler, zaman ve enerji mikro ödemeler için elverişli değildir. Dobuy tokeni, işlem maliyetlerinin düşük ve zamanın kısalmasını sağlar. Böylelikle dobuy tokeni ile mikro ödemeler, verimli şekilde gerçekleşebilir.

Bağış ve Hayır Kurumları / STK

Dobuy kuruluşu, tüm token’lerin belirli bir yüzdesini yerel borsalara sahip ülkelerdeki hayır kurumlarına ayırmayı düşünüyor. Bu sayede gelecekte hayır kurumları, dijital para cinsinden bağış toplama işini Dobuy platformuyla yapabilir.

MGI, küresel toplumu dobuy aracılığıyla birbirine bağlamayı ve güçlendirmeyi hedefliyor.

dobuy, ana bir dijital para birimini yerel para birimindeki borsaları kullanarak çok küçük bir ücret karşılığında birbirine çevirmeyi, bu sayede insanların dijital parayla pratik şekilde ticaret yapmalarını sağlar. Bu yenilikçi blockchain tabanlı altyapı çözümü, gelişmekte olan ülkelerdeki insanların dijital para birimlerinden yararlanarak küresel ekonominin bir parçası olmalarını hedefliyor.

Dobuy yol haritası ve dobuy token bilgisi

dobuy token

Dobuy mevcut yol haritasına göre Ocak ayında Türkiye’nin önde gelen kripto para borsası Sistemkoin’de listelenme sürecini tamamladı. Yol haritasına göre ise 2020 Şubat ayında ödeme sistemini uygulamaya koyma ve dobuy mobil uygulamanın piyasa sürülmesi bulunuyor. 2020 Mart ayında dobuy yeşil enerji madenciliğine başlanılması Mayıs ayında ise gayrimenkul, e-ticaret ve elmas endüstrisi gibi farklı sektörlerde gerçek zamanlı kullanıma geçilmesi planlanıyor.

dobuy Token Bilgisi

  • Token ismi: dobuy
  • Sembol: DBY
  • Token ondalığı: 8
  • Toplam Arz: 100.000.000.000 DBY

dobuy Token Dağılımı

dobuy token dağılımı

dobuy token dağılımı

Leave a Reply