“Bitcoin Zenginler Listesi” Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

By Ağustos 26, 2020Bitcoin, Haberler

bitcoin-zenginler-listesi-tüm-zamanlarin-en-yuksek-seviyesine-ulastiBir veri platformu olan Glassnode’a göre, 1.000’den fazla Bitcoin’e sahip olan adreslerin yer aldığı “Bitcoin Zenginler Listesi” (The Bitcoin Rich List) tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Glassnode verilerine göre, 1.000’den fazla Bitcoin barındıran 2.000’den fazla adres var. Bu veri, kurumlar ve yüksek net değerli yatırımcıların Bitcoin’e olan ilgisini gösteriyor olabilir.

1.000 BTC veya daha fazla bakiyeye sahip olan adresler

BitInfoCharts tarafından derlenen verilere göre, 24 Ağustos’ta 1.000 veya daha fazla BTC bakiyesi olan adres sayısı -Bitcoin Zenginler Listesi- 2.190’a ulaştı. Bir önceki rekor, 28 Eylül 2019’da 2.184 olarak kaydedilmişti. Yayın saati itibariyle Bitcoin, 11.354 dolardan işlem görüyor.

1.000 veya daha fazla BTC bakiyesine sahip hesaplardaki toplam BTC miktarı rekorun kaydedildiği saatlerde 7.868.823 BTC civarındaydı. Bu miktar ise 92,2 milyar dolara karşılık geldi.

Koronavirüs salgınının ardından birçok yatırımcı, geleneksel yatırımlara ek olarak alternatif yatırımlar olarak Bitcoin ve kripto paralara yöneliyor gibi görünüyor.

Prudential Securities’in eski CEO’su ve Sanders Morris Harris’in CEO’su George Ball, geçtiğimiz günlerde Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin çok çekici bir yatırım olduğunu söylemiş ve birçok “çok zengin” yatırımcının Bitcoin’e yöneldiğini iddia etmişti.

Kaynak: coindesk

Leave a Reply