Bitcoin Yatırımcıları Kimler?

Blockchain’i yaygınlaştırma çabaları ile öne çıkan blok zincirleme şirketi Clovr, Amerika’da binden fazla insan üzerinde bir araştırma gerçekleştirdi. Araştırmaya göre, bitcoin yatırımcıları daha çok zengin, yılda 75.000 dolardan fazla kazanan ve iyi semtlerde yaşayan genç erkekler. Ayrıca ankette, Z kuşağının diğer kuşaklara kıyasla kripto paralara daha fazla ilgi gösterdiği de belirtildi.

bitcoin yatırımcılarıBununla birlikte anket, bu kişilerin kripto para birimlerini takas etmekten ziyade büyük karlar elde etmek amacında olduğunu ortaya koydu. Ayrıca, insanların %75’inden fazlası kripto para birimlerinin özellikle de bitcoin’in ne anlama geldiğini biliyor.

 Bitcoin Nedir?

Ankete katılanların yaklaşık %70’i ise, dijital para borsasına girme konusunda kararsızlık yaşamasını bitcoin ve diğer dijital paraların değişken ve tahmin edilemez niteliğine bağladı. Bu düşünceye rağmen, dijital para borsasına girenlerin %40’ından fazlasının fırsatları kaçırma korkusu (fear of missing out) ile alım yaptığı ortaya çıktı. Kripto para borsasına uzak duranların temel düşüncesi ise, zor elde ettikleri yatırımlarını riske atmak istememeleri.

Bitcoin Yatırımcıları Daha Çok Zengin ve Genç Erkekler

Cinsiyet farklılıklarını da yorumlayan anket, dijital para borsasında genellikle erkeklerin yer almasını ise, erkeklerin kadınlara kıyasla risk almaya daha yatkın olması ile açıklıyor. 2016 yılında yapılan bir araştırma, dijital ticaret ile uğraşan kadınların daha az risk aldığını ortaya koymuştu.

Kripto Para Borsasında Kadın Kullanıcılar

Bununla birlikte, kripto para borsasına giren kadınların her geçen gün arttığı ve kripto sistemin hırsızlık sorunu çözüldükten sonra daha da artacağı kaydedildi. Ayrıca bu konu ile ilgili olarak, Amerika Birleşik Devletleri’nin üç kripto yanlısı yasa çıkarması da oldukça olumlu karşılandı. ABD’li yetkililer, bu durumu “blockchain teknolojisi ve kripto para birimleri için heyecan verici bir zaman” olarak ifade etti.

Dünya çapında giderek daha fazla yer alan blockchain, giderek daha fazla kabul görüyor. Ancak çoğu insan hala bitcoin gibi kripto para birimlerinin geleneksel para birimlerinin yerini tutamayacağını düşünüyor. Bu durumun değişmesi için ise, kripto paraların insanların günlük alışverişlerinde yaygın olarak kullanılması gerekiyor. Clovr’ın kurucularından Mike Cribari ise, insanların özel anahtar ve transferler gibi kavram ve işlemleri anlamasının zor olduğunu bu nedenle de insanların günlük alışverişlerinde bu kripto paraları kullanabilmeleri gerektiğini söyledi.

 

Her geçen gün, kripto para birimlerinin günlük hayatımızın bir parçası olmasına yardımcı olacak uygulamalar ve ortamlar geliştirilmeye devam ediliyor. Yakın bir gelecekte ise, bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin geniş kitlelerce kabul göreceği öngörülmekte.

Önemli: Bu makale yatırım tavsiyesi içermemekte ve herhangi bir öneride bulunmamaktadır. Bu nedenle Sistemkoin, yaşayacağınız kayıplardan dolayı sorumluluk kabul etmez. Lütfen yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yürütünüz.

Leave a Reply