Sistemkoin Blog sitesinde Bitcoin takibi yapmak çok daha kolay! Bitcoin haftalık analiz çalışmalarımızla, her hafta piyasayı BTC/USD paritesinin haftalık süreçte karşılaşabileceği kritik seviyeleri değerlendirip yatırım kararlarınıza ışık tutmayı hedefliyoruz. Böylece Bitcoin fiyatlarıyla yüksek oranda korelâsyona sahip altcoin fiyatlarıyla ilgili de bir öngörüye sahip olabilirsiniz.

BTC Haftalık Analizleri > (Sayfanın aşağısında)

Bitcoin günlük analiz çalışmaları

Bu bölümde Bitcoin (BTC) haftalık analizleri dışında günlük bazda takip ettiğimiz Bitcoin ve diğer yüksek sermayeli ilk 10 kripto paranın güncel değişimlerini de düzenli olarak takip edebilirsiniz. Günlük kripto para özetimizde önemli kripto paraların son 24 saatlik zaman dilimindeki değişimlerini mercek altına alırken günün öne çıkan coin’lerine de değiniyoruz.

Piyasanın geri kalanına yön veren sermaye değeri yüksek altcoin’lerin ve Bitcoin güncel fiyat değişimleri yanında bu kripto paraların günlük destek, direnç ve pivot seviyelerini de içeriklerimizde bulabilirsiniz. Bir önceki gün oluşan fiyat hareketlerine göre hesapladığımız kripto para günlük destek, direnç ve pivot seviyeleriyle bu finansal varlıklara yatırım yapmadan önce kritik bir parametreye sahip olabilirsiniz. Öyle ki finansal varlıklar belli fiyat seviyelerinde daha volatil hareketler gösterir. Kriptolar gibi oldukça riskli varlıklara yatırım yaparken kararlı destek ve direnç seviyelerini takip etmek daha başarılı işlemler yapmanıza yardımcı olur.

bitcoin btc haftalık analiz

bitcoin btc haftalık analizi
Bitcoin haftalık analiz çalışmalarında nelere dikkat ediyoruz?

BTC USD teknik analiz çalışması yaparken Bitcoin haftalık grafiğinde destek ve direnç seviyelerini belirleyerek, kripto paranın o hafta içerisinde izleyebileceği rotayı tahmin etmeye çalışıyoruz. Bunun yanında Bitcoin’e hem uzun vadeli hem de kısa vadeli bakış açısıyla yaklaşıyoruz. Böylece fiyat hareketlerine göre oluşan grafik formasyonlarını da ön plana çıkarıyoruz. Ayrıca Analizlerimizde piyasa oyuncuların sık takip ettiği hareketli ortalamalar ve göstergelere de yer vererek fiyat oluşumları hakkında bir öngörüye sahip olmaya çalışıyoruz.

Kripto paralar için destek, direnç ve pivot seviyeleri gibi önemli noktaları tespit ederken Fibonacci seviyelerini dikkate alırız. Bildiğiniz gibi kripto para piyasaları da diğer finansal piyasalarda olduğu gibi Fibonacci düzeltme seviyelerine anlamlı tepkiler verir.

Bitcoin temel analiz

Düzenli olarak yaptığımız analiz çalışmalarına çoğunlukla teknik açıdan yaklaşmamız yanında gündemde kripto paraları etkileyebilecek gelişmeler oldukça bunlara da değiniyoruz.  Bunun yanında önemli gelişmeleri Sistemkoin blog sitemizde detaylı olarak da ele alıyoruz.

Amacımız, kripto paralar ile ilgili yatırım kararları alırken bir öngörüye sahip olmanız. Ancak bildiğiniz gibi kripto para piyasası gibi riskli piyasalara yatırım yapmak yeterli bir bilgi seviyesi ve araştırma gerektirir. Analizlerimiz, yatırım tavsiyesi niteliği taşımamakla birlikte yapacağınız herhangi bir ticaretin sorumluluğu tarafınıza aittir.

Bitcoin BTC Haftalık Analizler

16 Comments

Leave a Reply