9 Temmuz Kripto Para Haber: Günün Öne Çıkan Başlıkları

By Temmuz 9, 2020Temmuz 10th, 2020Haberler

9 Temmuz Kripto Para Haber – Bugünlerde altcoin’lerdeki hareketlilik gündemi meşgul ederken sektördeki önemli haberleri şu şekilde derledik:

  • Google “altcoin” aramaları artıyor.
  • Telegram, TON test ağı desteğini durdurdu.
  • Bitcoin Ağ Zorluğu yeni Bir Zirveye Hazırlanıyor.
  • DogeCoin TikTok ile yükseliyor.
  • Stellar Fiyatı Temmuz Ayında Uçuşa Geçti.

altcoin-mevsimi-basliyor-mu-google-aramalarinda-altcoins-kelimesinde-artis-goruluyorAltcoin mevsimi başlıyor mu? Google Aramalarında “Altcoins”  kelimesinde artış görülüyor.

Kripto para piyasalarının zirve yaptığı dönemde altcoin tüm zamanların en yüksek değerlerini gördükten sonra gelen pazar çöküşüyle yatırımcılarına ciddi kayıplar yaşatmıştı. Ayrıca ilerleyen dönemlerde altcoin’ler Bitcoin yükselişlerine eşlik edemedi.

Son günlerde görülen Bitcoin hâkimiyetindeki düşüş ise altcoin sezonunun yeniden başladığına dair yorumlara neden oluyor. Google aramaları da bu durumu destekler nitelikte. Mevcut durum altcoin’ler için ne kadar olumlu olsa da kripto varlıkların hala tüm zamanların en yüksek değerlerinden uzak olduğunu hatırlatmakta fayda var.

telegram-ton-test-agi-destegini-durdurduTelegram, TON test ağı desteğini durdurdu

Telegram, TON blockchain test ağı için desteğini tamamen durdurma kararı aldı. Telegram ekibi 1 Ağustos’ta testnet doğrulayıcılarını çevrimdışına alarak desteklerini kesecek olsa da, TON blockchain test ağı hala kullanılabilir olacak.

Projenin başlangıç aşamasında Telegram SEC’in aldığı kararlar ile savaşmaya çalıştı ve TON blok zincirini geliştirmeye ve Gram tokenlerinin dağıtımına devam etmeye çalıştı. Ancak engelleri aşmayı bir türlü başaramayan şirket son olarak böyle bir karar aldı.

Bitcoin Hash Oranından Sonra, Ağ Zorluğu da Yeni Bir Zirveye Doğru

Bitcoin Madencilik Zorluğu Yeni Bir Zirveye rakamına çıkmaya hazırlanıyor. Bitcoin ağı hash oranı, pazardaki durgunluğa rağmen artıyor. Bitcoin bloklarının ne kadar hızlı şekilde çıkarıldığını düzenleyen ağ zorluğunun zaman içinde Bitcoin hash oranı grafiğiyle uyumlu olması bekleniyor.

Madenciler yeni makineleri ve üretim tesislerini etkinleştirmeye devam ederken, bu durum Bitcoin fiyatı üzerinde olumlu bir etkiye neden olabilir.

tiktok-kullanicilari-dogecoin-doge-fiyatini-artiriyorTikTok Kullanıcıları Dogecoin (DOGE) Fiyatını Artırıyor

Popüler kripto para Dogecoin (DOGE) fiyatı son birkaç gün içinde iki katına çıktı. Popüler altcoin’in bu yükselişi ise sosyal platform TikTok’taki viral videolara bağlanıyor. TikTok her ne kadar eğlenceli videolarla gündeme gelse de bu tarz amatör yatırım tavsiyelerinin etkili olmasıyla da dikkat çekmeye başlayan bir platform.

DOGE fiyatı şu an kadar?

stellar-yuzde-16-yukseldi-altcoin-sezonu-soylentileri-tetikleyici-mi-oldu

Stellar % 16 Yükseldi: Altcoin Sezonu Söylentileri Tetikleyici mi Oldu?

XLM/USDT fiyatı, psikolojik 0,1 $ ‘a yaklaşıyor. Birkaç dijital varlık, son birkaç gün içinde ciddi fiyat artışları gördü. Bunlar arasında Cardano (ADA) ve Dogecoin (DOGE) de bulunuyor. Bitcoin, 9.500 dolara ulaşmaya çalışırken altcoinlerde ani yükselişler görülüyor.

Altcoin pazarının güçlendiğini gösteren başka bir coin ise Stellar oldu. XLM tokeni, son 24 saatte yüzde 16 artarken 6 Temmuz’da kazanımlarını arttırmaya başlayan altcoin 4 günde yüzde 40’ın üzerinde bir getiriye sahip.

XLM fiyatı şu an ne kadar?

9 Temmuz Kripto Para Haber

Leave a Reply