6 şubat 2020 kripto para piyasaları günlük destek direnç seviyeleri6 Şubat kripto para piyasaları toplam sermaye değeri, güne 269,22 milyar dolar seviyesiyle başlıyor. Dün yüzde 5’in üzerinde ciddi bir yükseliş gören kripto para sermaye değeri, 272 milyar dolara kadar çıktı. Kripto paralarda yükseliş ivmesi devam ederken Bitcoin hâkimiyet oranı da üst üste 6. Gününde düşüşünü devam ettiriyor. BTC Pazar payı şu an yüzde 65,5 seviyesinde.

Bitcoin pazar payı azalırken fiyatında ise artış söz konusu. Dün, BTC dolar karşısında kısa vadeli 3. direnç seviyesini (9744 dolar) test ederken ortalama yüzde 4,5 oranında bir yükseliş gördü. BTC/USD paritesinin güne 9,612 dolardan başladığını ve pozitif bölgede kalmaya devam ettiğini görüyoruz.

Son 24 saatin önce çıkan coinleri ise Bitcoin hard forkları, Bitcoin Cash ve Bitcoin SV oldu. Dün yıldızı parlayan altcoin XRP olurken, Bugün gözler, yüzde 14,39 oranında yükselişle 439 dolara çıkan Bitcoin Cash ve yüzde 12 değer artışıyla 304 dolardan el değiştiren Bitcoin SV altcoin’lerine çevrildi. Bu durum halving döneminde olan Bitcoin ve hard forkları için halving fiyatlanıyor mu? sorusunu akla getiriyor.

Sermaye değerine göre sıralanmış ilk 10 kripto parada 24 saatlik ortalama getiri oranı, yüzde 6,17 olurken çok talep görmeyen altcoin, Litecoin oldu. LTC, günü yüzde 0,15 oranında gerileyerek tamamlarken bu piyasa yükselişinden yararlanamadı. Diğer yüksek sermayeli kripto paraların son durumları ise şu şekilde:

6 Şubat Kripto Para Destek Ve Direnç Seviyeleri (İlk 10 kripto para)

Günlük açılış, en yüksek ve en düşük değerlerini baz alarak Fibonacci seviyelerine göre hesapladığımız ilk 10 kripto para destek – pivot –direnç seviyeleri 6 Şubat günü için şu şekilde:

Tabloya baktığımızda ilk gözümüze çarpan Bitcoin son yükselişi sonrası 10.000 dolar seviyesinin potaya girmiş olması. Bitcoin, bugün düne benzer yüzde 4’lük bir artış daha yaparsa 5 haneli rakamlara ulaşabilir.

Diğer yüksek sermayeli altcoinlere baktığımızda ise fiyatların pivot seviyesinin üzerinde kaldığını görüyoruz. Bu durum yükseliş eğiliminin devam etme olasılığının daha yüksek olduğu gösteren bir durum olarak dikkat çekiyor.

Leave a Reply