28 Mayıs 2020 Kripto Para Haber: Endüstride yeni projeler dikkat çekiyor

By Mayıs 28, 2020Haberler

28 Mayıs 2020 Kripto Para Haber – Kripto ekosistemi yeni projeleri yeni ve benzersiz projelerin yanında mevcut çalışmalarda da yeni gelişmeler görüyor. Bunun yanında Bitcoin pazarını etkileyebilecek önemli haberlere tanıklık ediyoruz. İşte günün öne çıkan satır başları:

  • Kurumsal firmalar Bitcoin alımlarına devam ediyor
  • Facebook Libra dijital cüzdanının adını değiştirdi
  • Vodafone’dan blokzincir atağı
  • Yeni Ripple projesi yolda
  • Rusya’nın en büyük bankası Blockchain ATM’leri oluşturuyor, ATM ile madencilik mümkün mü?

Kurumsal firmalar, büyük miktar BTC alımlarını Grayscale Bitcoin Trust Aracılığıyla gerçekleştiriyor

Kurumsal firmalar, büyük miktar BTC alımlarını Grayscale Bitcoin Trust Aracılığıyla gerçekleştiriyor

11 Mayıs’tan bu yana 12.300 adetin üzerinde Bitcoin kazıldı. Ancak aynı dönemde Grayscale Bitcoin Trust’ın(GBTC) yaklaşık 19.000 BTC satın aldığı görülüyor. Bu, dijital varlık için kurumsal talep artışının ciddi bir işareti olarak kabul edilebilir. Bu durum aynı zamanda kurumların aktif olarak ekonomik ve politik bir riskten korunma aracı olarak BTC’ye önemli miktarda sermaye aktarımı yaptığının bir göstergesi olabilir.

Facebook Libra Dijital Cüzdanının adını değiştirdi: Cüzdanın yeni ismi “Novi”

Facebook Libra Dijital Cüzdanının adını değiştirdi: Cüzdanın yeni ismi “Novi”

Facebook, libra projesini duyurduğundan itibaren birçok sorunla boğuşuyor. Ancak şirketin dijital dünyadan vazgeçmeye niyeti yok.

Bu cephedeki son gelişme ise Facebook’un Libra cüzdanı olarak olarak markalanan Calibra isminin Novi olarak yeniden markalaştırılması. Facebook ayrıca kullanıcıların Novi cüzdanını bağımsız bir uygulama olarak veya Messenger ve WhatsApp uygulamalarıyla birlikte kullanabileceğini doğruladı.

İsim neden değişti?

Facebook bu süreç Libra’nın kurumdan bağımsız bir proje olarak ilerleyeceğini vurguluyor. Bu bağlamda dijital cüzdanın sadece Libra için çalışmayacağını önemli kurumların proje dahil olduğunu özellikle belirtiyor.

Vodafone’dan blok zincir atağı: Enerji şebekelerini blok zincirine bağlamak için IoT’yi kullanacak

Vodafone ve Energy Web, enerji sektöründeki milyarlarca varlığı blok zincirine taşımak istiyor. Vodafone, teknoloji iletişim firmasının milyarlarca yenilenebilir ve dağıtılmış enerji varlığını İnternet üzerinden şebekelere bağlayacak bir projede Energy Web (EW) ile çalışacak. Projede nesnelerin interneti (IoT) ve blockchain teknolojisi ön plana çıkacak.

Proje, Vodafone’un nesnelerin interneti (IoT) platformunda oluşturulmuş ve EW’nin Merkezi Olmayan İşletim Sistemine (EW-DOS) entegre edilecek akıllı bir şebeke sistemini hayata geçirecek.

Xumm: Yeni Ripple projesi, XRP sahiplerinin kripto birikim ve harcama anlayışını değiştirecek

Ripple, XRP sahiplerine kripto parayı tutmak ve harcamak için orijinal ve benzersiz bir yol sunmak için tasarlanan yeni bir XRP odaklı platform için kolları sıvadı. Xumm adı verilen kripto cüzdanı ilk bakışta sıradan bir cüzdan izlenimi verebilir.

Xumm’un misyonu

XRPL Labs, Xumm’un temel amacının insanlara bir finansal kuruma katılmak zorunda kalmadan dolar, XRP, euro ve daha fazla parayı biriktirmek ve harcamak için bir yol sunmak olduğunu belirtti. Xumm, kullanıcıların ABD doları ve Euro gibi fiat da dahil olmak üzere diğer para birimlerini eklemelerine izin vererek XRP Ledger altyapısını kullanacak.

Rusya’nın En Büyük Bankası Kripto Madeni Olabilecek 5000 Blockchain ATM Alıyor

Rusya’nın En Büyük Bankası Kripto Madeni Olabilecek 5000 Blockchain ATM Alıyor

Rusya’nın en büyük bankası Sberbank, 4,917 ATM’ye “blockchain operasyonlarını” destekleyebilen yerleşik bir grafik kartı entegre etme faaliyetini duyurdu.

Bitcoin ATM’den farkı ne?

Blockchain ATM’nin öne çıkan özelliği madencilik için uygun olan grafik kartlarıyla donatılacak olması. Bitcoin ATM’si yeni bir kavram değil ancak blok zincir teknolojisine sahip sıradan bir banka ATM’si benzersiz bir uygulama olara kabul edilebilir.

ATM’lerde kullanılacak grafik kartlarının ise Bitcoin madenciliği için yeterli olması pek mümkün görünmüyor. Ancak uzmanlar bazı altcoin madenciliği için elverişli olabileceğini düşünüyor.

28 Mayıs 2020 Kripto Para Haber

Leave a Reply