26 Haziran Kripto Para Haber: Kripto Ekosisteminde Öne Çıkan Haberler

By Haziran 26, 2020Haberler

26 Haziran Kripto Para Haber – Kripto para ekosisteminde öne çıkan haberleri şu şekilde özetledik:

  • Australia Post 3.500’den fazla şubesinde Bitcoin işlemi yapacak
  • Ethereum aktif adreslerindeki artış dikkat çekiyor
  • Bir milyar dolarlık Bitcoin opsiyonlarının süresi bugün doluyor
  • Kripto para kart ihraçısı Wirecard’dan iflas talebi

Haber detaylarını yazımız devamında bulabilirsiniz.

avustralyalilar-artik-3.500den-fazla-australia-post-subesinden-Bitcoin-satin-alabilecekAvustralyalılar artık 3.500’den Fazla Australia Post Şubesinden Bitcoin Satın Alabilecek

Australia Post ve Bitcoin.com.au arasındaki işbirliğiyle, müşteriler artık ülke çapında 3.500’den fazla postaneden bitcoin ve diğer kripto paraları satın almak için Post Billpay özelliğini kullanabilecekler. Posta servisi Victoria, Cremorne merkezli bir kripto para borsası olan Bitcoin.com.au üzerinden yapılan dijital para alımları için nakit ve kart ödemelerini kabul edecek.

Neden önemli?

Australia Post gibi 20 yılı aşkın süredir en güveniliri ödeme hizmetlerinden biri olarak faaliyet gösteren bir kuruluşta Bitcoin işlemlerinin başlaması, kripto para adaptasyonu konusunda son derece önemli gelişmedir. Bitcoin’in günlük kullanımı, diğer ülkeler için de iyi bir örnek oluşturabilir.

ethereum-gunluk-aktif-adreslerde-de-diger-altcoinleri-geride-birakiyorEthereum Günlük Aktif Adreslerde de Diğer Altcoin’leri Geride Bırakıyor

Ethereum,  aktif adres sayısındaki günlük artışlara göre ilk 100 altcoin’den daha iyi performans gösteriyor. Kripto para analiz şirketi Santiment’in verileri, ilk 100 altcoin’in ortalama hacminin hem Ethereum hem de Bitcoin’den daha yüksek olduğunu gösteriyor. Ancak, aktif adreslerin günlük olarak büyümesi söz konusu olduğunda Ethereum lider konumda.

Dikkat çeken

Bu arada, Bitcoin’in hem Ethereum’un hem de en büyük 100 altcoinin gerisinde kalması dikkat çekiyor. Ancak aktif adreslerine bakıldığında on-chain hacminin daha hızlı büyüdüğü görülüyor.

bugun-bir-milyar-dolarlik-bitcoin-posiyonlarinin-suresi-doluyorVolatilite Alarmı: Bugün Bir Milyar Dolarlık Bitcoin Opsiyonlarının Süresi Doluyor

Opsiyonların büyümesi piyasada heyecana neden oluyor. Bu,  kurumsal ilgiye işaret ederken, piyasa katılımcıları bunun pazarı nasıl etkileyeceğini yorumlamaya çalışıyor. 114.700 Bitcoin değerindeki opsiyon sözleşmesinin sona ermesi fiyat oynaklığını tetikleyebilir.

Kripto Para Kartı Çıkaran Wirecard İflas İle Karşı Karşıya

Kredi kartı üreticisi ve FinTech şirketi Wirecard, bazı finansal sorunlardan zor durumda olduğunu açıkladı. İflas talebinde bulunan Wirecard, temel olarak kısa vadede borç yükümlülüklerini yerine getiremediğini iddia ediyor.

Geçen hafta, Financial Times’ın şirket, hakkında olumsuz bir haber paylaşmasının ardından Wirecard’ın hisselerinde önemli düşüşler görüldü ve fiyat, şirketin sorunlarının açıklanmasının ardından Perşembe günü neredeyse yüzde 50 değer kaybetti.

| 26 Haziran Kripto Para Haber |

Leave a Reply