25 Haziran Kripto Para Haber Özeti

By Haziran 25, 2020Haberler

25 Haziran Kripto Para Haber – Bugün, kripto para gündeminde öne çıkan haberler şu şekilde:

  • Bar token’e ilgili büyük oldu.
  • Venezuela’dan yeni kripto para hamlesi
  • Grayscale Bitcoin alımları devam ediyor
  • Çalınan 800.000 ETH harekete geçti
  • Bitcoin fiyatını hangisi belirliyor? spot mu türev piyasalar mı?

FC Barcelona Token (BAR) 2 Saatte 1,3 Milyon dolar topladı

FC Barcelona Token (BAR) satışı: 2 Saatte 1,3 Milyon dolar topladı

Dünyaca ünlü futbol kulübü FC Barcelona’nın taraftarları ve kripto yatırımcıları, kulübe önemli bir girdi sağlayan token satışında, 1,3 milyon dolar değerinde BAR tokeni satın aldı. Barca Fan tokeni (BAR), kulübün kendi “Socios” oylama platformu ve spora özgü bir token platformu olan Chiliz aracılığıyla satıldı.

Kulübün benzersiz yönetişim yapısı altında, taraftarlar, çeşitli anket ve değerlendirmelere katılarak da BAR tokeni kazanabilecekler ve bu tokenlerle çeşitli kulüp etkinliklerine katılabilecekleri gibi ürün alımı da yapabilecekler.

Venezuela Pasaport Ödemeleri İçin Bitcoin’i DenediVenezuela Pasaport Ödemeleri İçin Bitcoin’i Denedi

Venezuela’nın kripto paraları ekonomilerine entegre etme çabaları devam ediyor. Son olarak Pasaport ödemeleri için Bitcoin kullanımını deneyen ülke, bu girişiminde de eleştirilerden kaçınamadı. Bu sefer getirilen eleştiri, uygulamanın Venezuela vatandaşları için değil yabancılar için geçerli olduğu ve gerçek bir kullanım örneği oluşturmadığı yönündeydi.

Bilindiği gibi yüksek enflasyon ile mücadele eden ülke, çıkış noktası olarak kripto paralara odaklanmıştı.

Grayscale Agresif Bitcoin Alımına Devam EdiyorGrayscale Agresif Bitcoin Alımına Devam Ediyor

Grayscale şirket yönetimi altında 4,2 milyar dolarlık varlık bulunuyor. Yönetimi altındaki varlıklar, sadece Bitcoin’den oluşmasa da kaynağın önemli bir kısmı Bitcoin rezervlerine ait. Bu varlıkların bir kısmı yatırımcılar tarafından alınsa da Grayscale’in Bitcoin tuttuğu söyleniyor.

Bu, direkt olarak Bitcoin fiyat artışı olarak yorumlanmasa da Bitcoin pazarı için olumlu bir gelişme olarak algılanabilir.

800.000 Çalıntı ETH Harekete Geçti800.000 Çalıntı ETH Harekete Geçti

Yaklaşık 800.000 Ether’in çalındığı Çin merkezli bir ponzi’de kripto paraların uzun zamandır tutulduğu PlusToken adresinde aniden bir hareket başladı. Dolandırıcılar, tüm miktarı bir çember adres aracılığıyla çevirdikten sonra yaklaşık 12 milyon dolar değerindeki Ether’i belirledikleri adrese gönderdi.

Bu fonun, şu an nereye gönderildiği bilinmiyor. Yapılan yorumlar ise gönderim sırasında mikser kullanıldığı yönünde. Ayrıca bir yıldan uzun süredir hareket etmeyen fonların, neden şimdi taşındığı da merak konusu.

“Bitcoin fiyatını belirleyen türev işlemler değil spot piyasa!”

Ecoinometrics tarafından yayınlanan yakın tarihli bir rapora göre, türev piyasası yılın başından beri yoğun ilgi görse de, spot piyasa “derinliği” nedeniyle büyük bir “balina” hareketi başlatabilir. Raporda, 2020 yılındaki türev piyasasına bakıldığında, kripto paranın 12 Mart çöküşünün bir milat olarak kabul edilebileceğinden bahsediliyor.

Yılın başından 12 Mart’a kadar, türev piyasasına bir ilgi artışı söz konusuydu. Kaldıraç, açılmış pozisyonlar ve vadeli ürünlerin süresinin dolmasına rağmen, türev piyasada henüz bir hareket olmadığına dem vurularak bunun bir spot piyasa hareketi olması ihtimalinin kuvvetli olduğu vurgulanıyor.

25 Haziran Kripto Para Haber

Leave a Reply