24 Haziran 2020 Kripto Para Haber: Piyasada Öne Çıkan Gelişmeler

By Haziran 24, 2020Haberler

24 Haziran 2020 Kripto Para Haber – Kripto para sektörü son günlerde önemli gelişmelere şahit oluyor. İşte gündemde öne çıkan başlıklar:

  • DeFi sektörü tartışılmaya devam ediyor.
  • PayPal Bitcoin atılımı gerçeğe dönecek mi? Sektörü nasıl etkiler?
  • LINK fiyatı ATH gördü. İşte nedeni!
  • Ethereum, DeFi haricinde farklı dinamiklerden de destek görüyor.

Weiss Kripto Analistleri, DeFi gelişmelerini yorumladı

Weiss Crypto Ratings, piyasadaki bazı gelişmelerin balon etkisi oluşturarak tecrübesiz yatırımcıları zarara uğrattığını söylüyor. DeFi bir balon mu? ICO çılgınlığını geçebilir mi?

Kripto sektörü, özellikle bugünlerde Ethereum (ETH) fiyatı ve toplam kripto para piyasa değeri açısından ICO ve DeFi arasındaki rekabeti tartışıyor.

Tecrübeli araştırmacı, Qiao Wang, DeFi varlıklarının bazı kripto devlerini ilk 10’un dışına itebileceğini öngörüyor. Three Arrows Capital CEO’su Zhu ise DeFi’ye olan ilginin Ethereum (ETH) fiyatı için ICO çılgınlığından çok daha güçlü bir katalizör olacağını savunuyor.

PayPal’ın Bitcoin alım-satımına başlayacağı haberleri yankı bulmaya devam ediyor

Son günlerde, dünyanın en büyük online ödeme işlemcilerinden biri olan PayPal’ın, kullanıcıların Bitcoin de dâhil olmak üzere kripto para alıp satmalarına izin vereceğine dair haber çıktı.

Diğer yandan, Bitcoin işlem ücretlerinin PayPal dâhil tüm geleneksel kurumlara kıyasla özellikle düşük olduğu biliniyor. PayPal insanların Bitcoin alıp satmasına aracılık etmesi, kripto para piyasası için ilk etapta kesinlikle doğru yönde bir adım olacak gibi gözüküyor. Ancak ilerleyen dönemlerde bu olumlu etkinin olumsuza dönme ihtimalini de göz önünde bulundurmakta fayda var.

Çin BSN Blockchain platformuna entegrasyon katalizör oldu… LINK fiyatı ATH gördü

Chainlink’in merkezsiz oracle’ı Blockchain Hizmet Ağı’na (BSN) entegre edildi. BSN, geliştiricilerin blockchain uygulamaları çıkarmasına izin veren Çin devlet destekli bir ağ olarak biliniyor.

LINK tokeni, tüm zamanların en yüksek seviyesinden işlem gördü. BSN’nin Chainlink ile entegrasyonu, BSN’deki uygulamaların Chainlink’in merkezsiz oracle’ı sayesinde gerçek dünya verilerinden yararlanılmasını sağlayacak.

Ethereum stabil coin’ler sayesinde büyüyor iddiası

Araştırmacı Joel John kısa bir süre önce Tether ve DeFi ile uygulama katmanlarının fiyat üzerindeki etkisini anlamada dünyanın ikinci büyük kripto para birimi için the FAT protokolü tezini sundu. Bununla birlikte, Joel Monegro’nun the FAT protokolü hakkındaki blogundan bir alıntıya göre, USDT Temmuz 2019’da Ethereum ağına katıldı ve bu, Ethereum fiyatına bir destek sağladı.

Tether ihracı son birkaç aydır önemli şekilde arttı. Bu da stabil coin’lerin toplam piyasa değeri ile Ethereum piyasa değeri arasındaki boşluğun azaltılmasını sağladı.

24 Haziran 2020 Kripto Para Haber

Leave a Reply