18 Temmuz Kripto Para Haber: Öne Çıkan Sektör Haberleri

By Temmuz 18, 2020Haberler

18 Temmuz kripto para haber – Bitcoin ve kripto para sektöründe öne çıkan haberleri şu şekilde özetledik:

  • Bitcoin’e kurumsal ilgili artıyor.
  • Cardano ve Ethereum birlikte var olacak.
  • Ripple DeFi sektörüne girecek mi?
  • Bitcoin yükselişi 3. çeyrekte yavaşlar mı?
  • Bu entegrasyon DeFi’ye ilaç olabilir.

Tüm bu başlıkların detaylarını haberimiz devamında bulabilirsiniz…

Bitcoin’e Olan Kurumsal İlgi Artmaya Devam Ediyor

Bitcoin’e olan ilgi, her geçen gün artmaya devam ediyor. Artık daha fazla insan, kripto parayı uygun bir servet aracı ve güvenli liman olarak görmeye başlıyor. Bitcoin başta olmak üzere kripto paralara olan kurumsal ilgi artışının, yatırımcıların alternatif varlık arayışından kaynaklı olduğu tahmin ediliyor.

Arz tarafındaki artışa bağlı olarak kripto paralarla ilişkili türev ürünlerin ve diğer hizmetlerinde artmaya başladığı gözlemleniyor.

Weiss Ratings: “Cardano ve Ethereum Birlikte Var Olacak”

Vitalik Buterin, bu yılın başlarında Ethereum 2,0’ın 2020’de hayata geçmesi gerektiğini söylemişti. Ancak kesin çıkış tarihiyle ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. Ethereum 2,0 araştırma ekibi ile yapılan Reddit AMA oturumunda Ethereum Foundation araştırmacısı Justin Drake ise Ethereum 2.0’ın başlangıç aşamasının önümüzdeki yılın başlarına kadar yayınlanmama ihtimalinden söz etti.

Ethereum 2.0’ın sektör için gerekli olduğunu savunan birçok yatırımcı ve araştırmacı, bu sürümün bir an önce hayata geçirilmesi gerektiğini savunuyor. Öte yandan, Weiss Ratings Kripto Derecelendirme uzmanı Juan M. Villaverde, konuyu başka bir boyuta taşıyarak, bu süreçte Cardano’nun (ADA) Ethereum’un en büyük rakibi olabileceğini söyledi.

Ripple DeFi Sektörüne Adım Atacak mı?

Ripple ürünleri, özellikle XRP destekli ODL, yıllardır bankalar ve finans kurumları tarafından kullanılan SWIFT gibi geleneksel ödeme sistemine alternatif olmayı planlıyor. Ripple baş teknoloji sorumlusu David Schwartz, şirketin kurumsal ortaklarına merkezsiz finans (DeFi) hizmetleri sunma konusunda araştırma yaptıklarını söyledi.

Schwartz, ayrıca verdiği demeçte önümüzdeki beş yıl içerisinde tüm bu finansal kurumların ve bankaların işlem akışında yazılımları olması, böylece bazı yeni ürün veya hizmetler geliştirebilmeyi hedeflediklerini söyledi.

Big Tech’in Geri Çekilmesi, Bitcoin Rallisinin Üçüncü Çeyrekte Neden Duraklandığını Açıklıyor Gibi

ABD hisse senedi piyasasının yüzde 18’ini oluşturan Big Tech hisselerinde bir miktar düşüş bekleniyor. Yakın zamanda yapılan Bank of America araştırması, ABD teknoloji ve temettü hisselerinin ikinci çeyrekte Bitcoin veya düşük riskli ABD devlet tahvili gibi diğer tüm sektörlerden daha fazla talep gördüğü sonucuna vardı.

DeFi’ye Kurumsal İlgi Bu Yolla Artabilir

DeFi’ye kurumsal ilgi artışı, kripto saklama hizmeti Curv’un Compound entegrasyonu sayesinde gerçekleşebilir. Curv’un Swissborg ve eToro gibi tanınmış aracılara hizmet verdiği ve merkezsiz finans alanının bir numaralı DeFi protokolü Compound ile entegre edildikten sonra sektörün büyümesine yardımcı olabileceği bildiriliyor.

Borç verme ve borçlanma protokollerinin artan popülaritesi, COMP sayesinde gelir birimleri oluşması ve bu platformlardaki diğer benzer tokenlerle DeFi’de kilitlenen değer hızla büyümeye başladı. DeFi Pulse’a göre şu an DeFi sektöründe kilitli 2,5 milyar dolarlık kripto para bulunuyor.

Sistemkoin – 18 Temmuz kripto para haber

Leave a Reply