16 Mayıs 2020 Kripto Para Haber | En Çok Okunan Sektör Haberleri

By Mayıs 16, 2020Haberler

16 Mayıs 2020 Kripto Para Haber – Hafta sonu piyasalarda sakin bir seyir izleniyor. Kripto para sektöründe en çok konuşulan ve önem arz eden gelişmeleri şu şekilde derledik:

  • Harry Potter yazarının Bitcoin merakı Elon Musk tarafından giderildi.
  • Haftanın en iyi performans gösteren 5 altcoin’i.
  • Ethereum Classic’de önemli bir ağ geliştirmesi var!
  • Visa dijital para patentiyle ilgili spekülasyonlar artıyor.

16 Mayıs 2020 Kripto Para Haber

Harry Potter Yazarı Bitcoin’i Merak Etti, Elon Musk da Sohbete Katılınca Herkes Bunu Konuşmaya Başladı

Kripto twitter’ın en sıcak gündeminde Harry Potter’ı da yazan popüler İngiliz yazar J.K Rowling’in Bitcoin merakı vardı. Rowling, Bitcoin’in arkasında mantığı merak ederken bu konuda kripto twitter’dan yardım almak istedi. Kripto topluluğunu heyecanlandıran ise Tesla CEO’su Elon Musk’ın konuya dahil olmasıydı.

Elon Musk, yorumunda Bitcoin’in merkezi yapıya sahip fiat paralardan daha sağlam ve daha güvenilir olduğundan bahsetti. Daha önce benzer açıklamalarını gördüğümüz Musk’ın Kripto parayla ilgili en ufak bir hareketi bile çok fazla ilgi görüyor.

Haftanın En iyi 5 altcoin performansı: Electroneum, UniBright, Zilliqa, ReddCoin ve OmiseGo

Bu hafta nihayetinde Bitcoin halving’i ve ödül yarılanması sonrası için yapılan çılgın tahminleri geride bıraktık. Bitcoin halving öncesinde 10.000 dolar deneyi başarısız olunca yaklaşık yüzde 15 geriledi ve halving sonrası bunu kaybı hemen hemen geri aldı.

Bitcoin şu an ne kadar?

 

Bununla birlikte, bu hafta ilk 100 kripto para arasında sağlam performanslara tanık olduk. Bu hafta en düşüğü yüzde 20’nin üzerinde kazanç sağlayan 5 altcoinler arasında Electroneum (ETN- +%176), UniBright (UBT- +%52,88), Zilliqa (ZIL- +%52), ReddCoin (RDD- +%30), OmiseGo (OMG- +%25) bulunuyor.

Ethereum Classic Ağ İyileştirmesi, Halving Sonrası Pazar için Harika Bir Katalizör Olabilir

Ethereum Classic tokeninin (VB) teknik gelişmelerinden sorumlu ekip Ethereum Classic Labs, blok zincirin “Phoenix” adında bir ağ yükseltmesine gireceğini açıkladı. Phoenix Upgrade, ETC’yi ETH’ye uyumlu hale getirmesini sağlayacak EVM yeteneklerini geliştirmesi bekleniyor.

Neden önemli?

Geliştirme başarıyla gerçekleşirse Ethereum ve Ethereum Classic, ilk kez tamamen uyumlu hale gelecek. Ethereum Classic güçlü bir topluluğa sahip ve üçüncü hard fork, önemli ETC hissedarları arasında güçlü bir fikir birliğini yansıtıyor. Yükseltmenin ayrıca ETC için yeni bir dönüm noktası olacağı ve Ethereum toplulukları arasındaki işbirliğini artıracağı inanılıyor. Bekleyip göreceğiz.

Spekülasyon Büyüyor, Visa’nın Dijital Fiat Parası Ethereum Kullanacak mı?

Visa’nın dijital para birimi ile ilgili patent alması kripto sektörüne bomba gibi düşmüştü. Bir kaç zamanda daha bu gelişme, gündemi meşgul edecek gibi duruyor. Spekülasyonlarının artmaya devam ettiği son durumda Visa’nın dijital para biriminin Ethereum ile ilişkili olacağı.

Yapılan araştırmalar ve söylemler, Visa’nın doları dijitalleştirmek için Ethereum ağını kullanacağı yönde artmaya devam ediyor. Bu durum Ethereum meraklıları ve yatırımcılarını heyecanlandırmış gibi duruyor.

 

Ethereum fiyatı Sistemkoin’de şu an ne kadar?

16 Mayıs 2020 Kripto Para Haber

Leave a Reply