14 Temmuz Kripto Para Haber: Günün Öne Çıkan Başlıkları

By Temmuz 14, 2020Haberler

14 Temmuz Kripto Para Haber – Kripto para piyasası ve blok zincir sektöründe gündemin öne çıkan başlıkları şu şekilde:

  • Finansal blok zincir uluslararası ödemeler için hazır: Sponsor Singapur.
  • Bank Sign: Kore Merkez Bankası artık Blockchain tabanlı Kimlik Doğrulama Hizmetini kullanacak.
  • IOTA Chronicle: Merkezsiz depolama endüstri Kullanımına hazır.
  • Dolardaki zayıf görünüm, 3. çeyrekte Bitcoin düşüşüne engel olur mu?
  • Bitcoin halving’den 2 ay sonra: BTC Hash Oranı tüm zamanların en yükseğinde

finansal-blok-zincir-uluslararasi-odemeler-icin-hazir-sponsor-singapurFinansal Blok Zincir Uluslararası Ödemeler İçin Hazır: Sponsor Singapur

Singapur’da Ubin olarak adlandırılan proje ülkenin para kulu, merkez bankası ve finansal düzenleyicileri ortak çalışmasıyla ortaya çıktı. Projeyle ilgili çalışmalar 2016 yılında başlamıştı. Ubin projesinin ana odağı ise merkezi olmayan ödemeleri mümkün hale getiren blok zincir potansiyelini geleneksel yöntemler yerine kullanmak oldu. Böylece banka içi ve bankalar arasıyla diğer kurumlar arasındaki daha hızlı bir ödeme sistemi oluşturmak için uğraş verdiler.

Projeyi test eden kurumlar arasında başta MAS olmak üzere JP Morgan, Accenture ve Singapur’un ulusal varlık yönetim şirketi Temasek gibi büyük kuruluşlar bulunuyor. Proje testler başarılı olursa Ubin raporuna göre gerçek sürümde çok daha hızlı fon transferi yanında kurumlar, tek bir platform üzerinde birden fazla para birimini de gönderme imkânına sahip olacak.

kore-merkez-bankasi-artik-blockchain-tabanli-kimlik-dogrulama-hizmetini-kullanacakBank Sign: Kore Merkez Bankası Artık Blockchain Tabanlı Kimlik Doğrulama Hizmetini Kullanacak

Kore bankaları, Samsung SDS ve Kore Bankalar Federasyonu için blok zincir çözümleri sunan Bank Sign, blok zincir tabanlı kimlik doğrulama hizmetini hayata geçirdi.

Sign Bank ile 2020 yılı sonunda dijital kimlik doğrulama sertifika hizmetinin güncellenmesi planlanıyor. Ülkede kullanılan mevcut sistemle bankacılık, finansal işlemler, cep telefonu işlemleri, devlet işleri gibi birçok hizmet kullanılıyor. Şimdi bu sistemin blok zincir’e taşınması Kore ile birlikte küresel adaptasyon için son derece önemli bir gelişme olarak kabul ediliyor.

IOTA Chronicle: Merkezsiz Depolama Endüstri Kullanımına Hazır

IOTA tarafından geçen yıl Eylül ayında geliştirilen Chronicle, IOTA işlemlerini süresiz şekilde depolanması amacıyla piyasaya sürülmüştü.

Nesnelerin İnterneti (IoT) için izinsiz bir ara birim olan IOTA, şimdi node’lerin eski ve karmaşık veritabanlarını daha küçük veriler halinde saklamalarına yardımcı oluyor. Bunun yanında şirket, bellek sorunlarına çözüm getirirken IOTA işlemlerinin hızlı, genişletilebilir ve güvenli şekilde yapılabilmesi için önemli bir adım attı.

dolardaki-zayif-gorunum-3.-ceyrekte-bitcoin-dususune-engel-olur-muDolardaki Zayıf Görünüm, 3. Çeyrekte Bitcoin Düşüşüne Engel Olur mu?

Bitcoin, son zamanlarda S&P 500 endeksiyle korele bir çizgi çizdi. Bitcoin’de görülen kısa vadeli düşüş eğilimine neden olarak çoğunlukla S&P 500 gösterildi.

Ancak bazı iddialara göre her ne kadar Bitcoin’de düşüş eğilimi görülse de Bitcoin yatırımcıları dünyanın en konvertibl paralarında görülen zayıf görünümden dolayı BTC’de düşüşü sınırlı tutabilir. Diğer yandan fiat paralardaki zayıf görünümün devam etmesi yatırımcıları Bitcoin ve diğer riskli pazarlara itebilir.

Bitcoin Halving’den 2 Ay sonra: BTC Hash Oranı Tüm Zamanların En yükseğinde

Hash (karma) oranındaki yükseliş birkaç önemli noktaya işaret ediyor. Bunlardan biri daha çok kişi ve kurumun Bitcoin madenciliği yapması.

Kripto sektörü ise tüm zamanların en yüksek değerine ulaşan Hash oranına karşılık henüz Bitcoin fiyatında önemli bir yükseliş görmedi. Hatta altcoin’ler son zamanlarda 9.000-9.300 dolar bandında salınan Bitcoin’den daha iyi performans gösteriyorlar.

Fiyatı önemli derecede yükselmese de Bitcoin popülaritesindeki artış göz ardı edilemez. Ayrıca artan Hash oranı, Bitcoin fiyatlarındaki yükselişi bir sinyali de olabilir.

14 Temmuz Kripto Para Haber

Leave a Reply