10 Şubat haftası Bitcoin analizi: BTC’de düzeltmeler alım fırsatı mı?

10 şubat 2020 haftalık bitcoin analizi alım fırsatıBitcoin, yılbaşında başladığı yükseliş trendini geçen haftada devam ettirdi. Geride bıraktığımız haftanın son gününde önemli bir sıçrama yapan piyasanın en büyük kripto parası, 10.188 doları görerek psikolojik direnç bölgesini kırmış oldu. Peki, bu hafta da Bitcoin yükselişi devam eder mi? Bitcoin fiyatı için kritik noktaları sizler için değerlendirdik.

10 Şubat haftası Bitcoin analizi

Bitcoin yükseliş trendinde bir önceki düzeltmesini 4 Şubat tarihinde 9.618 doları gördükten sonra 9.093 dolara kadar yapmıştı. Bu seviyeden sonra ard arda 5 gün yükselen BTC/USD paritesi, 10.188 dolarda son zirvesini yaptı.

10 Şubat hafta başlangıcında günün ilk saatlerinde görülen bu zirve sonrası, Asya işlem saatlerinde sert satışlar gördük ve BTC fiyatı, 9.756 dolara kadar gevşedi. Ancak Boğaların gücünü koruduğu piyasada fiyat yeniden kendini toparlama çabasına girdi.

BTC/USD Günlük Grafiği

10 Şubat düzeltmesi BTC alım fırsatı mı?

Son dip ve zirve seviyelerine göre belirlediğimiz Fibonacci düzeltme seviyelerine göre bu gerileme Fib 0,318 değeri civarlarına kadar gerçekleşti. Buna göre bugün ve önümüzdeki günler için Fib 0,318’e denk gelen 9.770 dolar önemli bir destek noktasını oluşturuyor. BTC fiyatının bu seviyenin üzerindeki kapanışları daha yüksek zirvelere ulaşmasını sağlayabilir.

9.770 doların altındaki kapanışlar ise sırasıyla 9.514 dolar ve 9.327 dolar desteklerini gündeme getirebilir.

Şu an yükseliş trendine devam eden Bitcoin için son zirve 10.188 dolar ilk direnç noktasını oluşturuyor. Bu noktanın kırılması durumunda sonraki hedefler ise 10.305 dolar ve 10.454 dolar olarak takip edilebilir.

Diğer yandan önemli hareketli ortalamaları fiyatlayan Bitcoin pazarı, geçen haftaki yükselişini 50 günlük MA’nın 100 günlük MA’yı yukarı yönlü kesmesiyle yaptı. Şu an dik bir eğimle yukarı hareketine devam eden 50 MA, 200 günlük MA ile arasındaki farkı kapatma eğiliminde.

Önümüzdeki günlerde bir 50-200 MA geçişinin (golden cross) gerçekleşmesi gündeme gelebilir. Bu durumda BTC fiyatının daha yüksek seviyelere ulaşma ihtimali daha da artıyor.

Özetleyecek olursak; Bugün görülen düzeltmeye rağmen Bitcoin genel görünümünün hala pozitifte kaldığı söylenebilir. BTC alıcıları, Fib 0,318 olarak işaret ettiğimiz değerin üzerinde kaldığı sürece yukarı yönlü hareketler için ısrarcı olacaktır.

Leave a Reply